Pierwsza wygrana w sparingu, Górnik pokonany

Piłkarze MKS-u Expom Krośniewianka w swoim pierwszy meczu kontrolnym pokonali na wyjeździe zespół Górnika Kłodawa. Bramki dla krośniewickiej drużyny strzelili Wiktor Kawałczewski i Michał Szadkowski.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gości. Wychodzący sam na sam napastnik gospodarzy został nieprzepisowo powstrzymany przez interweniującego Błaszczyka. Sędzia wskazał na wapno. Zawodnik Górnika pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Do wyrównania pod koniec pierwszej połowy doprowadził Wiktor Kawałczewski, który uderzył na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron goście coraz śmielej atakowali. Po jednej z takich akcji sam na sam wyszedł Michał Szadkowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Górnik Kłodawa - MKS Expom Krośniewianka 1:2 (1:1)
1:0 - ???
1:1 - Wiktor Kawałczewski
1:2 - Michał Szadkowski

MKS Expom Krośniewianka: Błaszczyk - Szadkowski, Dopieralski, Hartwich B., Pląskowski - zawodnik testowany, Florczak, Kawałczewski, Hartwich Ł., Popielarczyk, Wiśniewski. Zagrali także: Usdrowski, Bogdański, zawodnik testowany.

Kolejny sparing Krośniewianka rozegra na własnym boisku z drużyną LKS Cedrowice w sobotę, 8 sierpnia. Godzina spotkania nie jest jeszcze znana.